Otwarte Pon - Pt 08:00-17:00

Co to jest AMP? – definicja

AMP to projekt Google służący poprawie jakości stron internetowych budowanych pod wymagania mobilne. Działa na licencji open source, co oznacza, że każdy może z niego skorzystać bezpłatnie. Jest skierowany przede wszystkim do osób, które chcą zwiększyć szybkość ładowania oraz uzyskać wysoką jakość witryny na smartfonach, tabletach i innych urządzeniach mobilnych. Celem projektu jest opracowanie mobilnych stron www okrojonych ze zbędnych kodów i skryptów, które błyskawicznie ładują się na telefonach.

Co oznacza skrót AMP? Skrót ten pochodzi od angielskiego wyrażenia Accelerated Mobile Pages, co oznacza Przyspieszone Witryny Mobilne.

AMP a SEO

Według specjalistów z dziedziny SEO przyspieszone strony mobilne mogą wpływać korzystnie na pozycjonowanie, a przynajmniej nie pogarszają ruchu pochodzącego z telefonów komórkowych czy tabletów. Serwisy AMP przeważnie działają/ładują się na urządzeniach mobilnych dużo szybciej niż wersje standardowe wersje mobilne stron. Ponadto prawdopodobnie wpływają na uzyskanie wyższych pozycji w rankingu Google.